Albánie a okolí v září 2015

Plánujete jízdu, sraz, napište to sem. Nebo se pochlubte zážitky a fotkami z cest.
Pravidla fóra
Vyhlašujte zde plánované vyjížďky a akce s otevřenou účastí. Pochlubte se zde zážitky a fotkami z Vašich cest.
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 1123
Registrován: 14 led 2011, 21:43
Bydliště: Károv, Středočeský kraj

Albánie a okolí v září 2015

Nový příspěvek od Michal »

Chystám se s kamarádem do Albánie, především jižní půlku, kterou jsme předloni nestihli.
Tímto zvu dobrodruhy, kteří se chtějí přidat.

Albánie není takový brutální terén jako Ukrajina, jsou to především kamenité cesty, kde více utrpí vaše tlumiče než spojka. Posledně jsme tam projeli jen jedno místo, kde by měla problém jednokolka, byť s drapákama. Cílem cesty je projet si zapadlá místa albánských hor, kam nedorazila civilizace. Žádný trasa předem, plánuje se ze dne na den. Můžeme se podívat do okolních zemí, dle nálady, počasí a času.
Spaní 100% na divoko, jídlo co si uvaříme z toho co tam seženeme. Kultura moc nebude. Ono s Albáncema se stejně nedá domluvit, když už jeden z pěti umí nějaký cizí jazyk, tak jen Italsky.
U moře se moc válet nebudeme, ono Albánské pobřeží jsou převážně oplocené soukromé pozemky, zbytek je smetiště. Prostě hnus. Leda bysme dojeli až do Řecka.

Předběžný termín jso první dva týdny v září. V případě nutnosti lze kvůli vážným zájemcům posunout.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
By my deeds I honor him, flat twin.
Michal "Potápka" :-)

Днепр 650 Молодежный Чоппер (КМЗ-8.157.022) 2002г.
Урал 750 Спортсман (2WD) 2005г.
Uživatelský avatar
Lasky
Příspěvky: 103
Registrován: 04 pro 2011, 18:53
Bydliště: Lišov u Č.B.

Re: Albánie a okolí v září 2015

Nový příspěvek od Lasky »

My byli na jihu loni v září, plavali jsme lodí z Terstu do Igoumenitsa. Oproti severu se mi tam líbilo hlavně malé množství turistů. Ale na jazykovou bariéru jsem si nemohl stěžovat. Naopak jsem byl příjemně překvapen. Staří sice cizí řeči moc neumí, ale všude jsou děti a všechny děti tam už dnes umí aspoň trochu anglicky.
Uživatelský avatar
Stopl
Příspěvky: 119
Registrován: 04 úno 2011, 11:21

Re: Albánie a okolí v září 2015

Nový příspěvek od Stopl »

Michal mě inspiroval a tak jedu v květnu Albánii.Leštěnku jsme upravili na scramblera ;) ,mimo běžného seřízení je taky konečně repasovaný náhon sajdy.Nechal jsem si navařit nově vyrobený drážkový náboj a vyměnil jsem kříže.Vůle na náhonu jsou teď podstatně menší než když jsem Urala koupil :D
WP_20160406_012.jpg
WP_20160406_002.jpg
WP_20160406_006.jpg
WP_20160406_006.jpg (57.16 KiB) Zobrazeno 3295 x
WP_20160406_011.jpg
Uživatelský avatar
Stopl
Příspěvky: 119
Registrován: 04 úno 2011, 11:21

Re: Albánie a okolí v září 2015

Nový příspěvek od Stopl »

Tak jsme zpět.Skutečnost byla po jarních deštích mnohem horší než jsem čekal,ale dojeli jsme po ose :)
Fota z mobilu jsou zde.V neděli tam dám i ty z foťáku.
http://stopl.rajce.idnes.cz/Albanie_2016/
Odpovědět